Herinrichting parkeerterrein ‘De Vier Hoogten’ in Oostkapelle
De gemeente Veere gaat het parkeerterrein ‘De Vier Hoogten’ (bij strandpaviljoen De Piraat) vernieuwen. De werkzaamheden starten in de winter van 2025-2026.
Waarom doen we dit?
We huren de kustparkeerterreinen van het waterschap voor 30 jaar. Het doel is om langs de kust een duidelijk parkeerbeleid te voeren. We willen ook de ontvangstfunctie van de parkeerterreinen verbeteren, omdat een bezoek aan het strand al begint op het parkeerterrein. De huidige inrichting van het parkeerterrein ‘De Vier Hoogten’ voldoet nog niet aan de eisen die we stellen voor een goed ontvangst. Met de herinrichting zorgen we ervoor dat het terrein beter past bij ons parkeerbeleid.
Wat gaat er gebeuren?
- Het terrein wordt groener, met grasbetontegels en nieuwe bomen.
- De rijbaan krijgt asfalt.
- Er komen 10 nieuwe laadpunten voor elektrische auto’s.
- De parkeervakken en rijbanen gaan voldoen aan de landelijke richtlijnen.
- Het aantal parkeerplekken blijft ongeveer gelijk.
Ook bereiden we het terrein voor op de toekomst. ‘De Vier Hoogten’ wordt namelijk een HUB-locatie, waar bezoekers kunnen overstappen op een busje richting het strand of het centrum. Daarom ontwerpen we de entree en de keerronde opnieuw. Dit doen we samen met het ontwerpbureau Ruimte en Groen.
Wanneer gebeurt dit?
Afgerond: Voorlopig ontwerp
December 2024
Afgerond: Voorbereidende onderzoeken
December – mei 2025
Bodemonderzoek, hoogteligging en graven proefsleuven
Afgerond: Definitief ontwerp
Januari 2025
Afhankelijk van resultaten onderzoeken en aanvragen vergunningen
Afgerond: Aanbesteding
Maart - augustus 2025
Nog te doen: Uitvoering werkzaamheden
Januari tot Pasen 2026
Wie is de contactpersoon bij de gemeente?
Heeft u vragen of opmerkingen over het project? U kunt contact opnemen met de projectleider van de afdeling Openbare Ruimte. Op werkdagen bereikbaar via telefoonnummer (0118) 555 444 of mail naar gemeente@veere.nl.