Gemeente Veere Internet Nieuws

Actueel weer:

Zwaar bewolkt

wo 8 september 2010 19:25

Zwaar bewolkt

Wind: ozo 4

Temperatuur: 15.0 °C

Mijn Veere
Font vergroten / verkleinen voorleeshulp

Nieuws

Wie weet er iets over de steen

Dit item is verlopen op 19-02-2010.
bij kerk Oostkapelle?

Bij de kerk in Oostkapelle, in de buurt van het herdenkingsmonument ligt een steen.
Het zou kunnen gaan om een steen uit de Romeinse tijd.


De steen is moeilijk te dateren. Het kan ook om een zerk/grafsteen gaan, hiervan kennen we niet echt voorbeelden uit de Romeinse tijd. Uit die tijd kennen we wel sarcofagen en votiefaltaartjes, beide ook vaak versierd met symbolen. Zerken zijn meer iets voor de Middeleeuwen en later.

 

Op de steen is een symbool herkenbaar. We denken dat het een toorts is. Hiermee zou het symbool: vuur bedoeld kunnen worden.

 

Ons raadslid Tiny Polderman herinnerde ons er aan dat er al eerder is geschreven over de steen van Oostkapelle. Volgens een artikel in de Wete (Heemkundige Kring Walcheren) van januari 1995 betreft het de steen van een priestergraf, die na de reformatie onder de grond van het kerkportaal is terechtgekomen. Het volledige artikel kunt u hier onder lezen.

 

 

Steen bij kerk in Oostkapelle_1

 

Steen bij kerk in Oostkapelle_2

 

Steen bij kerk in Oostkapelle_3

 

Steen bij kerk in Oostkapelle_4



Weet u iets meer van deze steen dan horen we dat graag, stuur uw mail naar Suzan Cijsouw
Te downloaden:

zie ook

Gemeentehuis Veere

Postbus 1000

4357 ZV Domburg

Bezoekadres:
Traverse 1
4357 ET Domburg

Tel: (0118)555444
Fax: (0118)555433
gemeente@veere.nl

Openingstijden

Routebeschrijving